آخرین عناوین

يکشنبه 17 تير 1403-10:54 کد خبر:133095

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران خبر داد:

افزایش 40 درصدی مصدومین ناشی از سگ گرفتگی طی 3 ماه امسال

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: در سه ماه امسال ۴۲ مصدوم ناشی از گازگرفتگی سگ به پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد افزایش داشت.


به گزارش خزرتیترخبر،علی عباسی اظهار داشت: طی سه ماه امسال 42 مصدوم ناشی از گازگرفتگی سگ برای بررسی صدمات و جراحات به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 40 درصد افزایش داشت.

براساس این گزارش، وی با بیان اینکه که از این موارد 28 نفر مرد و مابقی زن هستند، افزود: بیشترین سن مصدومین ناشی از گاز گرفتگی سگ بین 31 تا 50 سال با 9 نفر و کمترین سن 11 تا 20 سال با 5 نفر گزارش شده است.

تنکابن بیشترین گاز گرفتگی سگ

مدیرکل پزشکی قانونی استان تصریح کرد: بر اساس آمار ارجاعی از مراکز استان بیشترین آمار گاز گرفتگی سگ مربوط به شهرستان‌های تنکابن با 12 ، قائمشهر با 6، آمل و ساری هر کدام با 5 مورد و کمترین آن مربوط به شهرستان‌های نور ، بابلسر و میاندرود  هر کدام با یک مورد گزارش شده است.

به گزارش خزرتیترخبر، وی همچنین گفتنی است در سال گذشته (هزار و چهارصد و دو) 123مصدوم ناشی از گاز گرفتگی سگ برای بررسی صدمات و جراحات به پزشکی قانونی مراجعه کردند که 87 نفر مرد و ما بقی زن هستند./پزشکی قانونی مازندران

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :