آخرین عناوین

پنجشنبه 25 آبان 1402-18:45 کد خبر:128499

پسر جنتی مطرح کرد:

راز طول عمر آیت الله جنتی

علی جنتی گفت: دلیل طول عمر پدر شاید این باشد که ایشان خیلی حفظ‌ الصحه را رعایت می‌کنند، از جمله در غذا خوردن و در استفاده از دارو ملاحظه دارند.


به گزارش خزرتیترخبر، بمب خبری این دوره از انتخابات مجلس خبرگان رهبری عدم کاندیداتوری آیت‌الله احمد جنتی، ریاست فعلی این دور از مجلس خبرگان است، این خبر از سوی یکی از نزدیکان او تایید شد، اما از دلیل انصراف رییس مجلس خبرگان برای عدم نامزدی در این دوره انتخابات اطلاعی در دست نیست.

براساس این گزارش، به‌ رغم اینکه رسانه‌ها بر این مساله که از علت عدم حضور وی در این دور از رقابت‌ها اطلاعاتی در دست نیست، اما محتمل‌ترین گزینه سن ایشان است، جنتی متولد ۱۳۰۵ بوده و ۹۷ سال سن دارد، همسر ایشان نیز اخیرا فوت کرده است.

مرحوم جعفر شجونی در سال ۱۳۹۴ در گفت‌وگویی با خبرآنلاین گفته بود: یک بار آقای جنتی مرا دید و گفت: شجونی تو کجایی؟ من مواضع تو را که می‌خوانم، خوشم می‌آید، گفتم آقای جنتی من فرزند انقلابم و از انقلاب دفاع می‌کنم، گفتم من از شما هم دفاع می‌کنم، گفت «از من؟ مگر درباره من چه می‌گویند که تو از من دفاع می‌کنی؟» گفتم می‌گویند «اولین خواستگار حضرت حوا تو بودی! منتها، چون سنت بالا بود او را به تو ندادند و آدم رفت و با حوا ازدواج کرد!» آیت‌الله جنتی هم شروع کرد به خندیدن، گفت «دیگر چه می‌گویند؟» گفتم می‌گویند «حضرت آدم به خدا گفت خدایا این پیرمرد کیست که اینجا می‌پلکد؟ خدا گفت این جنتی است قبل از من هم اینجا بود.» باز هم خندید و گفت: «دیگر چه می‌گویند؟» گفتم: «می‌گویند خدا رفت بهشت را بسازد دید تو در آنجا نشسته‌ای! گفت تو کی هستی؟ و تو پاسخ دادی من جنتی هستم؛ لذا خدا بهشت را ساخت و اسم آن را جنت گذاشت!»

شجونی بعد‌ها تلویحا از بیان این مطالب عذرخواهی کرد، در آذر ماه سال ۱۳۹۱ جنتی درگفت‌وگو با ارگان ستاد نماز جمعه تهران به پیامک‌های شوخی با سن خود واکنش نشان داد و گفت: «این موضوع قطعا برای من یک توفیق است،جمله‌ای حضرت امام فرمودند که اگر امریکا از ما خوشحال بود در خودمان شک کنیم، اگر او با ما دشمنی کرد حقانیت خودمان را باور کنیم، به نظر من اگر کسانی که تخریب می‌کنند حزب‌اللهی باشند نماز شب‌خوان باشند آدم باید در خودش شک کند، اما اگر افراد بی‌مبالات تخریب می‌کنند این اتفاقا مایه خوشحالی است، انسان از مذمت افراد صالح باید برای خود نگران شود.»

در شهریور سال ۱۳۹۶ علی جنتی، فرزند آیت‌الله احمد جنتی درباره طول عمر در خانواده‌اش صحبت کرد، او در پاسخ به شوخی خبرنگار خبرگزاری فارس مبنی بر اینکه ژن خوب هستید، گفت: «ما ژن خوب نداریم؛ (می‌خندد) در بعضی از خانواده‌ها پدر یا مادر خانواده، استعداد بیماری دارند (مثلا استعداد سرطان)، استعداد یا ژن بیماری باعث می‌شود افراد زود پیر شوند یا از عمر آنان کاسته شود.،خوشبختانه در خانواده ما چنین مشکلی نداشته‌ایم، البته دلیل طول عمر پدر شاید این باشد که ایشان خیلی حفظ‌ الصحه را رعایت می‌کنند، از جمله در غذا خوردن و در استفاده از دارو ملاحظه دارند.

ایشان کمتر از دارو‌های شیمیایی استفاده می‌کنند، یک بار که عمل جراحی انجام دادند، در دوره نقاهت مدت کوتاهی دارو مصرف می‌کردند، به هر حال به‌رغم کبر سن، ایشان معمولا صبح و عصر پیاده‌روی می‌کنند، هفته‌ای یک بار، اگر شنا هم نکنند در استخر راه می‌روند، ما هم به همین دلیل عادت کرده‌ایم که بعضی از مسائل را رعایت کنیم، نکته دیگر سحرخیزی ایشان است، در طول ٦٠ سال گذشته هر شب یکی، دو ساعت قبل از اذان صبح برای نماز شب برمی‌خیزند و تا طلوع آفتاب بیدار هستند، این هم در سلامتی و طول عمر ایشان بی‌تاثیر نیست.»

جنتی در دوره چهارم مجلس خبرگان در سال ۱۳۸۶ در انتخابات ریاست مجلس خبرگان از اکبر هاشمی‌رفسنجانی شکست خورد، وی در سال ۱۳۹۴ در انتخابات دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری شرکت کرد و تنها فرد خارج از لیست ائتلاف فراگیر «اصلاح‌طلبان: گام دوم» بود که با قرارگیری در جایگاه شانزدهم (آخرین نماینده برگزیده) در تهران، به این مجلس راه یافت، در این دوره او با کسب ۵۱ رای از ۸۶ عضو این مجلس، به عنوان رییس انتخاب شد.

«ابراهیم امینی» و «محمود هاشمی شاهرودی» دو کاندیدای دیگر این جایگاه بودند که به ترتیب ۲۱ و ۱۳ رای آوردند و به عنوان کاندیدا‌های نزدیک به اکبر هاشمی رفسنجانی معرفی می‌شدند، در تمام سال‌های بعد جنتی بر جایگاه ریاست این مجلس باقی ماند.

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :